Війна і злидні – наслідки реформи “Укроборонпрому”?
Війна в Україні буде нескінченна, а злидні будуть вічними.
Президент оголосив про реформування “Укроборонпрому”. Під реформою мається на увазі акціонування, приватизація і впровадження сучасного корпоративного управління на підприємства ОПК (оборонно-промисловий комплекс). Що ж це означає простою мовою? Як завжди, все буде продано необхідним людям. Це зветься приватизація або з сучасного (модного) – “передача в управління ефективним приватним власникам”. Що таке “ефективний приватний власник”, ми вже бачимо по “ринку електроенергії”, “ринку газу”, “медичної реформи” і т.д. Це завжди нестримні зростання цін, злидні українців, а в цьому випадку ще й війна, горе, розруха.
Як відомо 18 лютого 2020 Рада національної безпеки і оборони доручила розробити законопроекти щодо особливостей перетворення державних унітарних підприємств ВПК в акціонерні товариства.
Ось що тони вирішили:
- створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс, зокрема шляхом утворення спільних підприємств;
- особливостей перетворення державних унітарних комерційних підприємств оборонно-промислового комплексу в акціонерні товариства та їх приватизації;
- фінансового оздоровлення та підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу;
Уніта́рне підприє́мство — підприємство, що створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний фонд, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, комунальні, підприємства, засновані на власності об’єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.
Приватна монополія в оборонно-промисловому комплексі.
Скорочення соціальної інфраструктури. Війна нескінченна і кривава.
В Україні буде створена приватна монополія з виробництва озброєння. Монополія – завжди монопольні (захмарні) ціни (ринку газу та електроенергії мало). Будь-яка монополія прагне максимізувати прибуток внаслідок монопольного становища. Як можна підвищувати прибуток і збут дорогої продукції, коли основним джерелом фінансування є державний бюджет? Для цього потрібно розпалювати, розпалювати і ще раз розпалювати військовий конфлікт особливо потрібна активна фаза, коли можна списати будь-які обсяги озброєння і боєприпасів. Таким чином, апетити олігархів від ОПК ми будемо задовольняти шляхом скорочення соціальної інфраструктури: освіти, охорони здоров’я, а також життями наших воїнів.
Всі будуть багатими крім бідних, і всі будуть здоровими крім хворих.
Автор невідомий
Ліквідація українських підприємств військово-промислового комплексу.
В Україні, так само як і у всіх країнах колишнього СРСР, приватизація завжди призводить до деіндустріалізації. Тобто з підприємств будуть виведені за кордон все технології, все цінне обладнання, а саме підприємство через кілька років буде оголошено банкрутом. Україна буде позбавлена ОПК. Це підірве її національну безпеку. Україна стане беззбройної і незахищеною. Будь-яка сусідня держава забере в України стільки території, скільки захоче.
Продаж або безкоштовна передача сучасних технологій.
Вся ця реформа спрямована на продаж або “безкоштовну” передачу в рамках спільного підприємства сучасних військових технологій України іншим країнам. В результаті реформатори стануть багатими, а Україна незаміщена від зовнішньої агресії. Україна купуватиме свої розробки, які будуть використовуватися в іноземній військовій техніці, тільки вже за астрономічними цінами.
Фінансове оздоровлення, це що таке і чиїм коштом?
Фінансове оздоровлення – класична схема ліберальних реформ, яка називається “приватизації прибутку і націоналізації збитків”. Менеджмент цих підприємств розікрав гроші, матеріальні ресурси, не сплатив податки, зарплату робітникам. Всі борги цих підприємств будуть погашені коштом державного бюджету шляхом скорочення соціального забезпечення (коштом освіти та охорони здоров’я), щоб нових “ефективних власників” не обтяжувати зайвими проблемами з виплатою боргів. Вчителі, лікарі, пенсіонери потерплять і без зарплат і пенсій. Тих хто розікрав активи підприємств ні НАБУ ні інші правоохоронні органи не шукатимуть.
Виявляємо проблеми.
Кілька років тому був корупційний скандал в “Укроборонпромі”. Корупційні схеми вже стали стандартними – виведення активів через підставні фірми, закупівлі за завищеними цінами і т.д. Менеджери, які працюють в “Укроборонпром” вважають його джерелом своїх доходів, “куркою, що несе золоті яйця”. Вони просто крадуть гроші. Реформа Президента спрямована на легалізацію розкрадання військового бюджету, тільки вже на “законних” підставах, шляхом передачі підприємств в приватні, монопольні руки.
Я вже писав, що галузі, які забезпечують життєдіяльність держави, територіальних громад та їх безпеку повинні бути в руках держави. Передача цих галузей в приватні руки призводить до втрати суспільством національної безпеки.
Скільки ви готові заплатити за життя і безпеку? Всім своїм майном? Свободою?
Що ж робити?
Припинити реалізовувати в Україні ідеологію “торговця снікерсам”. Досить все розпродавати (приватизувати). Потрібно усвідомити, що ОПК, так само як і охорона здоров’я, освіта і т.д. це служба державі, громадянам, тому що крім громадян – власників держави ніхто так не зацікавлений у забезпеченні безпеки громадян, здоровому і розумному населенні, захищеному від внутрішніх і зовнішніх загроз.
Всі підприємства потрібно об’єднати в одне бюджетне підприємство. Це підприємство повинне не заробляти прибуток, а вкладати кожну копійчину в солдата, в його забезпечення озброєнням, його безпеку, в його умови життя, в його навчання військовій справі, а не цупити гроші по кишенях (прибуток, нечувана зарплата наглядової ради і т.д.). Це підприємство на основі стратегічного плану розвитку має виробляти озброєння сьогодні якісніше, більш сучасне і дешевше, ніж вчора. Сьогодні солдат повинен бути нагодований, обмундирований, навчений, озброєний краще, ніж учора при тому ж фінансуванні. Це можна зробити тільки реалізуючи план забезпечення безпеки країни, а не шляхом побудови “ринку” монополій.